ÇOCUKLARDA SAĞLIK SİGORTASININ GEREKLİLİĞİ

ÇOCUKLARDA SAĞLIK SİGORTASININ GEREKLİLİĞİ.
 

   Günümüz koşullarında eskiye nazaran çocuklarımız çok daha sık hastalanır oldu. Çocuklarımızın sık ve uzun süreli hasta olmasının bir çok sebebi  var aslında.
 

    Bunlardan ilki yediklerimizin eski doğallığında olmaması çocukların bağışıklık sisteminin güçlü olamamasına sebep oluyor.

 Bir diğeri soluduğumuz havanın temiz olmaması. Özellikle trafiğin yoğun olduğu metropol şehirlerde insanların soluduğu havanın bile kirli olması bizleri ve özellikle bağışıklığı henüz oturmamış çocuklarımızı daha sık hasta ediyor.
   Özellikle kreş çağına gelmiş çocuklarımızın sık hastalanması son dönemde daha da arttı. Okul dönemi başlıyor hastalıklar başlıyor. Sınıf içinde bir kişinin hastalanmasıyla başlayan kısır döngü yaz mevsimi gelene kadar devam ediyor. Hele birde evde küçük bebeğiniz varsa okuldan taşınan hastalığın evde de kısır döngü yaratması kaçınılmaz oluyor.

Radyasyon dediğimiz şey dört bir yanımızı sarmış durumda her evde birden fazla telefon bulunması, tabletler , neredeyse her odada bir televizyon olması. Micro dalga fırınlar, hatta mutfakta otururken bulaşık makinasının çalışıyor olması durumunda bile radyasyon alıyoruz.
   Hal böyle olunca hastalıklardan uzak kalmakta çok kolay olmuyor.
   Yeni dönem ailelerin doktor seçiminde ki titizliği her geçen gün artıyor. Anneler artık daha bilinçli, doktorun verdiği ilaçların prospektüsünü okumadan içirmiyor. Hatta doğru bir tedavi yöntemi uyguladığına inanmadığı doktoru hızlıca kafasından eliyor.
  Böylesi bir durumda  annemiz aynı hastalık için birden fazla doktor değiştirmek durumunda kalabiliyor. Özel hastaneleri tercih eden anneler için bu durum oldukça masraflı oluyor. Oysa sağlık poliçeli çocukların annesi bu durumu çok kafasına takmadan istediği hastanede istediği doktoru seçme özgürlüğüne sahip olduğu için daha rahat ve hızlı bir şekilde doktor hizmeti alabiliyor.     Söz konusu çocuklarımızın başına sadece gribal enfeksiyonlar gelmiyor.  Hoplayan zıplayan çocuklarlar eğlencenin hazzıyla kendi güvenliğini kendi sağlayamadığı durumlar söz konusu olduğunda zıplarken dişiyle dilini kesenler, düşüp kolunu kıranlar, ayağını çatlatanlar ve daha bir çok ebeveynin elinde olmayan yaralanmalar ortaya çıkabiliyor. Böyle durumlarda hiçbir ebeveyn çocuğunun tedavisi için en iyi hastane de en doğru tedaviyle çocuğunu tedavi ettirmek için olayın maddi durumuna bakmaz. Tedavi masrafı ne tutarsa tutsun karşılamak için çaba gösterir.
   Oysa cüzzi miktarlarlarla teminat altına aldığınız çocuğunuzun her türlü masrafını sağlık poliçesiyle karşılama imkanınız varken, sağlık poliçeniz yoksa hastaneler gözünüzün yaşına bakmıyor.
 


   Eğer sizin de bütün aile fertleriniz evinizden, arabanızdan daha değerliyse! Sizde kendinizde dahil olmak üzere tüm aile fertlerinizi teminat altına alarak hastalıklarınızı en uygun şekilde atlatmaya ne dersiniz?
 

Sigorta danışmanı
Gizem TÜTÜNCÜLER

Whatsapp hattı için tıklayınız. Axa Sigorta Sitesi için tıklayınız. Allianz Sigorta Sitesi için tıklayınız.